Poznajmy się!

Witamy Państwa na nowej stronie Przychodni Weterynaryjnej Prima Animalia. Przychodnia istnieje od 01.10.2010r., ale w Jastrzębiu działa od 2014r.
Prima Animalia – łac. Przede wszystkim zwierzęta – jest to nasze motto w codziennej pracy z podopiecznymi. Naszym celem jest zapewnienie kompleksowej opieki medycznej w zakresie profilaktyki, dietetyki i leczenia. Głównym obszarem pomocy jest praca ze zwierzętami towarzyszącymi w szerokim ujęciu. Pomagamy zarówno psom kotom, jak i zwierzętom egzotycznym. Na miejscu wykonujemy większość niezbędnych badań. Ponadto współpracujemy z psim behawiorystą.
Pod naszą opieką znajdują się również okoliczne konie oraz stada świń, bydła, a nawet kur.
Dodatkowo jesteśmy dostawcą karm renomowanych marek, takich jak m.in. Royal canin, eukanuba, purina, brit, animonda, arion, vetexpert. W klinice można również nabyć witaminy, suplementy diety, preparaty pielęgnacyjne oraz przeciwpasożytnicze. Od kwietnia rusza sklep internetowy, w którym bezpośrednio z domu będzie można zamówić ww. produkty.
Lecznica współpracuje z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Wodzisławiu Śląskim w zakresie zwalczania chorób zakaźnych. Na miejscu przeprowadzamy obserwacje w kierunku wścieklizny, zwierząt które pokąsały ludzi, a w terenie pobieramy próbki biologiczne od trzody chlewnej, bydła i owiec.
Ponadto klinika prowadzi działalność edukacyjną personelu pomocniczego. Przyjmujemy na praktyki studentów, uczniów techników oraz prowadzimy wykłady z przedmiotów zawodowych dla techników weterynarii..
Chcąc dzielić się naszą wiedzą z jak najszerszym gronem zainteresowanych publikujemy również artykuły zarówno w specjalistycznych czasopismach branżowych, jak i w prasie skierowanej do opiekunów zwierząt.
Zapraszamy Państwa serdecznie do miejsca, gdzie znajdą Państwo fachową i kompetentną pomoc.
W razie problemów z dotarciem do kliniki prosimy o kontakt – jeździmy również na wizyty domowe.