Marzec – bezpłatne kontrole po zabiegach sterylizacji/kastracji

marzec miesiącem sterylZaczyna się marzec, dni stają się coraz dłuższe i bardziej słoneczne. Bodźce z wydłużeniem czasu świetlnego trafiają do przysadki, a stamtąd do jajników i zaczyna się tzw. Marcowanie kotów. W związku z nadejściem wiosny w marcu oraz potocznym określeniem kocich godów – jest to miesiąc zapobiegania nadmiernej rozrodczości zwierząt.

Wielu z Państwa właśnie w tym okresie decyduje się na zabieg neutralizacji. Jest to planowana operacja, którą wykonujemy w znieczuleniu ogólnym. W związku z powyższym na zabiegi należy umawiać się wcześniej (telefonicznie, e-mailowo lub osobiście).
Zwierzę przyjmowane na zabieg powinno być zdrowe.
W marcu wizyty kontrolne są bezpłatne.
Przed każdym znieczuleniem zalecane jest badanie krwi.

  1. Jak należy przygotować zwierzę do zabiegu?
  • Suczki nie mogą być w trakcie rui, choćby dlatego, że z powodu wysokiego stężenia estrogenów skóra i narządy wewnętrzne są bardziej wrażliwe na bodźce czuciowe, w tym ból oraz mocniej ukrwiona – ryzyko krwotoku śródoperacyjnego.
  • Na 12 godzin przed zabiegiem należy odstawić jedzenie, a na 2 godziny przed chowamy również wodę.
  • U niemal każdej suczki konieczna jest ochrona rany pooperacyjnej przez okres 10 dni (ubranko lub kołnierz). W wypadku kotek wskazaniem do zabezpieczenia rany pooperacyjnej jest otyłość, samookaleczenia na tle behawioralnym oraz obecność drugiego kota w domu.
  • Do przychodni powinniśmy wziąć książeczkę zwierzęcia.

Leave A Reply