Sylwester

Huczne pożegnanie mijającego roku, jest dla naszych pupili bardzo traumatyczne. Musimy pamiętać o tym, że zwierzęta mają dużo bardziej wyostrzony słuch niż ludzie i one wybuch petardy odczuwają jako fizyczny ból. Jak więc pomóc naszym zwierzakom?

sylwe

1. Pozwólmy im schować się tam, gdzie czują się najbezpieczniej

2. Zamknijmy okna, spuśćmy żaluzje, zostawmy im ulubione zabawki

3. Nie pozostawiajmy domu w ciszy – włączmy muzykę, telewizor, aby zmniejszyć zaskoczenie i strach związane z nagłym wybuchem.

4.Na spacer wyjdźmy możliwie jak najwcześniej, niech, przed wybuchem fajerwerków,  załatwi swoje potrzeby i trochę się zmęczy

5. Na spacerze trzymajmy zwierzę mocno na smyczy (jeśli usłyszy wybuch może się zerwać do ucieczki) i nie pozwólmy podchodzić do sztucznych ogni

6. Jeśli wychodzimy na imprezę sylwestrową i wiemy, że nasz pies czy kot się boi, koniecznie dajmy mu, przepisane przez weterynarza, środki uspokajające.

Co roku jest to trudny okres dla wielu z naszych podopiecznych. Myśląc o nich przychodnia czynna jest w poniedziałek (SYLWESTER) od 9-13. Pomyślmy wcześniej o naszych pupilach, aby i one, i my przeżyły ten dzień jak najkorzystniej.

Jednocześnie informujemy, że w przyszłym tygodniu.

Leave A Reply